Jdi na obsah Jdi na menu
 


PLASTOVÉ A PAPÍROVÉ KARTY

Současná výroba plastových a papírových karet
  
Produkce naší společnosti zahrnuje výrobu všech typů plastových karet (zákaznické, identifikační, s magnetickým proužkem nebo čipovým modulem) ve formě laminovaného nebo lakovaného povrchu.
Další činností jsou služby spojené s oborem plastových karet, jako je embossing karet, termopotisk dat, čárového kódu, kódování magnetických karet, balení karet a adresné rozesílání karet včetně přiložených tiskovin (direct mailing).
 
Materiál karty
 
Tělo karty je vyráběno z oboustranně laminovaného PVC, o tloušťkách 0,30 – 0,80 mm, Polystyrénu nebo z křídového matného papíru 350 – 500g, s lakovaným nebo laminovaným povrchem, v současnosti se předplacené kupóny vyrábějí z vícevrstvého papíru s černým jádrem (black core), který má velmi dobré bezpečnostní vlastnosti, především proti prosvícení PIN kódu ostrým bodovým světlem.
 
Grafické zpracování, ofsetový nebo digitální potisk a laminace PVC karet
 
Potisk velkých nákladů karet realizuje naše společnost na moderních UV ofsetových strojích, které jsou řízeny počítačem, bez použití filmů a umožňují velmi kvalitní výsledek potisku. Karty jsme schopni potisknout v barevné kombinaci čtyř barev po obou stranách ve formě barevné fotografie nebo vícebarevného tisku přímých barev. Pro speciální tisky metalických barev nebo podpisových polí používáme technologii sítotisku.
Kvalitu tisku zaručujeme v hustotě 60 - 120 bodů na centimetr. Tato kvalita je však závislá na kvalitě dodaných grafických podkladů, které dodá objednatel, požadujeme rozlišení v hodnotách 600-800 DPI. Kapacita výroby větších nákladů karet s ofsetovým potiskem je de facto bez omezení a lze zajistit výrobu desítek miliónů karet měsíčně.
 
Malé náklady karet (od 100 – 5000 ks) tiskneme na digitálních tiskárnách moderní 8-barevnou technologií CANON, která zaručuje nadstandardní kvalitu potisku a krátké dodací termíny od 6 do 10 dnů v závislosti na množství objednaných karet.
Potištěné archy PVC s 24 kartami na archu jsou následně laminovány na moderním laminovacím stroji německé výroby s kapacitou 550.000 – 700.000 ks karet měsíčně.
 
 
Personalizace karet a kupónů
 
Pro výrobu plastových karet nebo předplacených kupónů nabízíme možnost označení každé karty vlastním sériovým nebo individuálním číslem, které se tiskne inkjektem nebo termopotiskem, a to ve formě číselného údaje a čárového kódu nebo vyražením dat embossingem. Dále jsme schopni personalizovat magnetickou pásku nebo čipový modul.
 
 PIN je běžně tvořen 10-14 místným číslem, které je také tištěno inkjektem a nelze jej běžnými metodami zneužít a pod stíracím polem přečíst. Po natištění PIN kódu je čitelnost kódu kontrolována video kamerou a vyhodnocena. O vadných kartách je veden protokol a karty jsou okamžitě skartovány. Překrytí PIN kódu je provedeno Hot Stampingem přes standardní fólii scratch off.
 
 S předanými daty nakládáme jako s nehmotným majetkem objednatele a po skončení jednotlivých zakázek jsou data vraceny se závazkem o nezneužití těchto informací pro budoucí období a nepředání těchto dat třetím osobám nebo je po dohodě zajištěna likvidace předaných médií.
 
O vlastní personifikaci je vedena přesná evidence počtu personalizovaných karet v jednotlivých dodávkách a o pracovnících, kteří na zakázkách pracovali.
Vadné karty, které již nelze použít jsou evidovány a v co nejkratších termínech skartovány.
 
Balení karet
 
Každá karta může být samostatně zabalená do průhledného obalu. Obal lze opatřit potiskem loga společnosti nebo požadovaným textem.
 
Požadovaná série karet (např. 10 ks – batch number) je opatřeno samolepicí etiketou, na
které bude vyznačena hodnota kupónů, sériové číslo od – do a doba platnosti kupónů. Jednotlivá série karet je přepáskována do balíčku.  
 
Dodací termín
 
Standardní termín výroby je u plastových karet tištěných ofsetem přibližně 15 pracovních dní po odsouhlasení grafických podkladů.
 
Termín výroby plastových karet tištěných digitální technologií je od 7-10 pracovních dní, v závislosti na objednaném množství.
 
Termín zhotovení personalizace je závislý na typu a množství požadované služby.
 
Po náběhu výroby zajistíme výrobu požadovaného množství karet, které může činit 1.000
až 3,000.000 kusů PVC karet nebo 10.000 – 10,000.000 kusů papírových kupónů měsíčně, a to v celkových nebo dílčích dodávkách a pružně reagovat na požadavky trhu a marketingových akcí objednatele.
Při víceletém kontraktu jsme schopni rozšířit výrobu o dalších 5 - 10,000.000 kusů karet nebo kupónů měsíčně.
 
 
Hlavní cíle zabezpečení
 
Krádež základních materiálů, grafických podkladů, filmů a prázdných karet.
Bezpečnost IT a interní práce s personalizačními údaji.
Krádež karet a předplacených kupónů ve velkých objemech při skladování a transportu.
Nebezpečí hrozící zaměstnancům, včetně bezpečnostní služby, z násilí užívaném těmi, kteří mají v úmyslu dopouštět se trestných činů.
 
 
Bezpečnostní politika
 
Výrobce a dodavatel karet by měl zajišťovat:
 
Řízení zabezpečování výroby a výrobních prostorů.
Zabezpečení dat, počítačů a sítí.
Bezpečnost obslužného personálu.
Fyzické zabezpečení a bezpečnost životního prostředí.
Plánování plynulosti práce na zakázkách.
Bezpečnou přepravu zhotovených karet k objednateli.
 
                                                        

 

 

 
 


Poslední fotografie